Únor 2012

Návštevnost´

20. února 2012 v 20:23
Ahojte , dlho som to tu zanedbávala ... Bolo mi hrozne ... stále som sa prežierala a na Miu ... a tie veci s ňou som zabudla použit´. Nekonečne veľa sušienok a sladkostí ... Akokeby to nebol môj mozog ... Neviem ako dopadnem ale po dnešnom prejedaní som sa spamätala a začala naspät´brat´anu a miu :* Veľa odvahy a sebazachovania vám prajem :)

Vaša autorka blogu

Nenáročná diéta na pracovné dni

15. února 2012 v 21:05 diéty
Mlčící1. deň :
Ráno : Mlieko
Celozrnný rožok s tvrdým syrom alebo cottage chease
Desiata : Jablko
Obed : Nenáročné zeleninová ( mliečná , strúčková ) polievka , voda s citrónom
Olovrant : Hrozno , džús
Večera : Celozrnný jogurt , čaj bez cukru

2. deň :
Ráno : jogurt
Desiata : pomaranč
Obed : Biele mäsko so zemiakmi
Olovrant : Mandarínka
Večera : rožtek s rajčinou ( nejest´po 18 . hodine )

3. deň :
Ráno : Hrianka s trochou masla
Desiata : 2 diétne sucháre
Obed : Ryba so zemiakmi ( bez masla )
Olovrant : Pomaranč
Večera : Nič

4. deň :
Ráno : Celozrnný chleba s nízkotučnou pomázankou
Desiata : Ovocie maximálne 100 gramov
Obed : Polievka
Olovrant : Kiwi
Večera : Celozrnný chleba so syrom ( s tvrdým , napríklad : oštiepok )

5. deň :
Ráno : Toast s šunkou
Desiata : jablko
Obed : ryža s ľahkým mäskom
Olovrant : Pomaranč
Večera : ryby v konzerve alebo mušličky v mlieku
( Kde není uvedený nápoj , tak pijeme čistú vodu )

Isabelle Caro

15. února 2012 v 11:17

Anorektická modelka: životní zpověď


Jméno Isabelle Caro vám možná nic neřekne. Ale je to právě ona, která pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho, které v novinách a na billboardech upozorňovaly na nebezpečí anorexie.
24. října 2007

Varující příznaky anorexie

  • extrémní obavy z nabírání váhy
  • pokřivený dojem z vlastní váhy a svého těla
  • výrazný úbytek váhy, vážná podváha
  • časté užívání projímadel, dietních pilulek či diuretik s cílem snížit váhu
  • jen velmi malé porce jídla, nebo málo kalorické
  • poruchy menstruace, nízký krevní tlak, bledá či nažloutlá kůže
  • deprese
Isabelle se rozhodla ukázat své tělo světu. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou.
Isabelle se ale poté, co kampaň odstartovala, neschovala do ústranní. Naopak. O své chorobě otevřeně hovořila v televizní stanici CBS. Reportérce CBS News v niterném rozhovoru přiznala, že už je nebezpečně hubená a že se chce vyléčit. "Jsem kostra. V zrcadle vidím kostru. Ale takovou, která je na cestě se vyléčit," je přesvědčená Isabele.
Začalo to ve třinácti
Celý příběh vyhublé modelky začal v jejích třinácti letech. Matka trpěla vážnými depresemi, otec byl vždy někde na cestách. Dětství strávila vlastně v izolaci, stranou od lidí, učila se doma. "Bylo to velmi komplikované, velmi obtížné a velmi bolestné dětství," řekla CBS.
Matka podle jejích slov trpěla velkou fóbii, že jednou vyroste. "Spoustu času strávila tím, že kontrolovala mou výšku. Nepouštěla mě ven, protože někde zaslechla, že děti na čerstvém vzduchu rostou. Bylo to naprosto traumatizující," vyprávěla Isabelle.
Trauma přerostlo v nemoc, když viděla, jak její matka bojuje s třicetikilovým kanystrem. "Já tehdy vážila o pět kilo více a pomyslela jsem si: jsem těžší než ten kanystr, tak to jsem pro svou matku zátěží. A přemýšlela jsem, jak zhubnu a zastavím růst. S váhou jsem pak šla až na 26 kilo. Mé jídlo se omezilo na dva čtverečky čokolády a pět cornflaků. To jsem jedla celý den," líčila.
V komatu

Niečo o mne

14. února 2012 v 20:10 Niečo o mne
Vážim 57 kilov a meriam 162 centimetrov . Už sa nemôžem pozerat´na svoje XXL stehná , tak som sa rozhodla niečo so sebou robit´. Ak mám pravdu povedat´tak nato že vážim 57 kíl , tak som dost´pri sebe . No takže od začiatku . Rozhodla som sa pre pro miu lebo som stále sa prejedala a už to tak nešlo . Nemohla som . So skúškou pro anni som vydržala dva dni , než som pochopila , že sa to dá dat´von aj inak . Môj veľký úder nastal , ked´sa mi nedalo vracat´´. Cítila som sa otrasne neschopne až som objavila metódy , ktoré vám hned´dám : - prsty si strkat´veľmi hlboko ale veľmi .
- pred vracaním pit´veľmi slanú vodu
Moja špecialita : - stláčat´si bruško hned´pod rebrami .
Teraz som už mesačná skúsená pro mia a myslím že treba čas . Na annu si na annu som si už celkom odvykla ale stále sa skúšam vrátit´sa k nej . A prečo to robím ? Nechcem byt´, alebo skončit´ako obezita , ale ako pekná modelka v chudosti ako z časopisov . Pá :)

Ahojte

14. února 2012 v 19:56
ahojte všetci včera som dostala asi pat emailov , že či by som mohla napisat´niečo o sebe a ako žijem a či žijem s pro anou a miou aj ja . Ak to chcete vediet´,tak s pozrite novú rubriku " Niečo o mne " . Awojte , a veĺa úspechov vám praje vaša pro pro :)