Isabelle Caro

15. února 2012 v 11:17

Anorektická modelka: životní zpověď


Jméno Isabelle Caro vám možná nic neřekne. Ale je to právě ona, která pózovala na šokujících fotografiích Oliviera Toscaniho, které v novinách a na billboardech upozorňovaly na nebezpečí anorexie.
24. října 2007

Varující příznaky anorexie

  • extrémní obavy z nabírání váhy
  • pokřivený dojem z vlastní váhy a svého těla
  • výrazný úbytek váhy, vážná podváha
  • časté užívání projímadel, dietních pilulek či diuretik s cílem snížit váhu
  • jen velmi malé porce jídla, nebo málo kalorické
  • poruchy menstruace, nízký krevní tlak, bledá či nažloutlá kůže
  • deprese
Isabelle se rozhodla ukázat své tělo světu. Vyhublé až na kost, nahé… Její odvaha odhalit se rozdělila svět. Někteří ji i celou kampaň proti poruše příjmu potravy ocenili, jiní fotografie šmahem odsoudili a kampaň označili za příliš krutou.
Isabelle se ale poté, co kampaň odstartovala, neschovala do ústranní. Naopak. O své chorobě otevřeně hovořila v televizní stanici CBS. Reportérce CBS News v niterném rozhovoru přiznala, že už je nebezpečně hubená a že se chce vyléčit. "Jsem kostra. V zrcadle vidím kostru. Ale takovou, která je na cestě se vyléčit," je přesvědčená Isabele.
Začalo to ve třinácti
Celý příběh vyhublé modelky začal v jejích třinácti letech. Matka trpěla vážnými depresemi, otec byl vždy někde na cestách. Dětství strávila vlastně v izolaci, stranou od lidí, učila se doma. "Bylo to velmi komplikované, velmi obtížné a velmi bolestné dětství," řekla CBS.
Matka podle jejích slov trpěla velkou fóbii, že jednou vyroste. "Spoustu času strávila tím, že kontrolovala mou výšku. Nepouštěla mě ven, protože někde zaslechla, že děti na čerstvém vzduchu rostou. Bylo to naprosto traumatizující," vyprávěla Isabelle.
Trauma přerostlo v nemoc, když viděla, jak její matka bojuje s třicetikilovým kanystrem. "Já tehdy vážila o pět kilo více a pomyslela jsem si: jsem těžší než ten kanystr, tak to jsem pro svou matku zátěží. A přemýšlela jsem, jak zhubnu a zastavím růst. S váhou jsem pak šla až na 26 kilo. Mé jídlo se omezilo na dva čtverečky čokolády a pět cornflaků. To jsem jedla celý den," líčila.
V komatu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pekne pekne | 28. března 2012 v 10:08 | Reagovat

pekne ale nemusela to prehnat ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama